Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pokusili się na pieniądze

Data publikacji 29.08.2016

Do policyjnego aresztu trafiły trzy osoby podejrzane o przywłaszczenie ponad 73000 tysięcy złotych w różnej walucie. Pieniądze z dokumentami zostawił przez roztargnienie na stacji benzynowej ob. Kazachstanu. Z okazji postanowił skorzystać 24-letni mieszkaniec gminy, który zauważył zgubę. Wyrzucił ją przez okno i zadzwonił do znajomych, by zabrali saszetkę leżącą w krzakach. Jego plany pokrzyżowali jednak uczestnicy wycieczki autokarowej, którzy... zabrali saszetkę do autokaru.

Do zdarzenia doszło 25 sierpnia bieżącego roku na terenie jednej ze stacji paliw w gm. Kąkolewnica. Obywatel Kazachstanu w trakcie podróży zatrzymał się na terenie stacji paliw. W toalecie pozostawiał saszetkę z pieniędzmi, a także dokumenty, po czym ruszył w dalszą drogę. Saszetkę w toalecie zauważył młody mężczyzna i po sprawdzeniu jej zawartości, wyrzucił ją przez okno w znajdujące się obok zarośla.

W tym samym czasie na terenie stacji paliw przebywali uczestnicy wycieczki podróżujący autokarem. Jedna z uczestniczek zauważyła leżącą saszetkę i zabrała ją ze sobą. Wspólnie z mężczyzną przejrzeli jej zawartość i udali się do autokaru, a następnie odjechali. Po odjeździe autobusu, sprawdzenia miejsca, w którym znajdowała się wyrzucona saszetka dokonały również dwie kobiety, które na teren stacji paliw przyjechały samochodem osobowym.

W minioną sobotę  kryminalni ustalili i zatrzymali na terenie jednego z hoteli w Augustowie 42-latkę oraz 45-letniego mężczyznę. To mieszkańcy powiatu łęczyńskiego, którzy zabrali saszetkę. W wyniku przeszukania pokoju hotelowego zajmowanego przez małżeństwo, zabezpieczono znaczną sumę pieniędzy pochodzącą z przestępstwa. Do sprawy również został zatrzymany 24-letni mężczyzna, mieszkaniec gm. Kąkolewnica, który wyrzucił saszetkę przez okno. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Zgodnie z obowiązującym prawem za przywłaszczenie mienia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast kradzież dokumentów zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / pz)

Powrót na górę strony