Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krakowscy policjanci zatrzymali piratów komputerowych

Data publikacji 29.08.2016

W minioną sobotę policjanci Wydziałów do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili wspólną akcję wymierzoną w środowisko piratów komputerowych.

W sobotę (27 sierpnia 2016 r.) o wczesnych godzinach porannych na terenie giełdy elektronicznej w Krakowie  funkcjonariusze  zatrzymali trzech wcześniej wytypowanych mężczyzn. Funkcjonariusze  podejrzewali ich o nielegalne kopiowanie i sprzedawanie programów komputerowych, gier, oraz filmów. Mężczyźni nie trzymali trefnego towaru przy sobie, a przechowywali w samochodach zaparkowanych na terenie giełdy. Takie zachowanie miało utrudnić wykrycie i udowodnienie działalności przestępczej. Działania  okazały się bezskuteczne.

W wyniku przeszukania pojazdów, oraz miejsc zamieszkania podejrzewanych, policjanci zabezpieczyli ponad 8000 sztuk płyt CD i DVD z grami i programami oraz sprzęt służący do ich masowego kopiowania. Wstępnie szacuje się, że ten nielegalny proceder mógł narazić twórców programów komputerowych na straty o wartości kilkuset tysiecy złotych.

Mężczyznom grozi kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

(KWP Kraków / zw)

Powrót na górę strony