Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wzywali pomocy, uratowali ich policjanci

Data publikacji 29.08.2016

W niedzielne popołudnie policjanci z patrolu wodnego uratowali dwóch 20-latków, którzy pływali kajakiem po akwenie Chańcza w powiecie kieleckim. Mężczyźni potrzebowali natychmiastowej pomocy, po tym jak ich kajak przewrócił się, a oni sami wpadli do wody.

W niedzielę tuż po godzinie 18-tej, policjanci z patrolu wodnego, pełniący służbę na akwenie w Chańczy, w rejonie tamy zauważyli dryfujący kajak, a obok niego w wodzie dwóch mężczyzn wzywających pomocy. Mundurowi natychmiast ruszyli na ratunek. Po dopłynięciu na miejsce, policjanci wydostali na pokład łodzi dwóch skrajnie wyczerpanych 20-latków. Poszkodowani trafili pod opiekę medyczną, a przewrócony kajak policjanci odholowali do brzegu. W trakcie czynności okazało się, że mężczyźni byli pod wpływem alkoholu, mieli od 0,8 do 1,1 promila alkoholu.

Gdyby nie profesjonalna i szybka pomoc policjantów, mogłoby dojść do tragedii. Ten przypadek dość wyraźnie ukazuje, że alkohol połączony z wypoczynkiem nad wodą nie prowadzi do niczego dobrego i mógł zakończyć się kolejną tragedią. Wielu wypoczywających nad wodą ewidentnie ignoruje apele i zakazy, jakich należy przestrzegać, by nie doszło do wypadku.

(KWP w Kielcach / pz)

 

Powrót na górę strony