Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczecińscy policjanci uratowali mężczyźnie życie

Data publikacji 29.08.2016

Szybka i sprawna interwencja mundurowych z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie uratowała mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie. Dzięki szczecińskim policjantom 49-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Dzisiaj w godzinach rannych szczecińscy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. Do operatora 997 zadzwoniła matka mężczyzny, prosząc o pomoc. Jej 49-letni syn okaleczył się i stojąc na balkonie krzyczał, że skoczy z wysokości. Natychmiast pod wskazany adres został wysłany patrol policji. Funkcjonariusze weszli do mieszkania, a następnie na balkon, na którym znajdował się zdesperowany człowiek.

Mundurowi podeszli do 49-latka przekonując go o tym, że nic mu już nie grozi i wkrótce przekażą go pod opiekę lekarzy. Prowadzone z mężczyzną rozmowy przyniosły pozytywny efekt. Mieszkaniec jednego ze szczecińskich osiedli w asyście funkcjonariuszy wrócił do mieszkania, gdzie czekała na niego załoga karetki pogotowia.

Mężczyzna został opatrzony, a następnie przewieziony do szpitala. Szybka i profesjonalnie przeprowadzona przez policjantów interwencja zapobiegła tragedii.

(KWP w Szczecinie / ms)

Powrót na górę strony