Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Do policjanta - „Niech mnie pan puści, bo szuka mnie policja”

Data publikacji 29.08.2016

Dąbrowski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego złodzieja. Mężczyzna dzień wcześniej skradł towary w dyskoncie spożywczym. Kiedy został rozpoznany przez pracowników sklepu, na kolejnej próbie kradzieży zaczął uciekać. Dogonił go funkcjonariusz będący na zakupach. Okazało się, że młody dąbrowianin poszukiwany był celem odbycia kary 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (26 sierpnia 2016 r.) około godz. 16.00 na ul. Aleja Zagłębia Dąbrowskiego w Dąbrowie Górniczej, w jednym z sieciowych sklepów samoobsługowych. Będący na zakupach w czasie wolnym od służby, policjant z dąbrowskiej jednostki, w pewnym momencie usłyszał okrzyk: „łapać złodzieja”,a następnie zobaczył wybiegającego ze sklepu młodego mężczyznę.

Funkcjonariusz natychmiast ruszył w pościg za uciekającym. Po kilkuset metrach dogonił uciekającego i obezwładnił. Zatrzymany chciał, aby interweniujący zwrócił mu wolność, jako argument podając to, że jest poszukiwany przez policję. Słysząc jednak, że został zatrzymany przez policjanta, aby się oswobodzić ugryzł niegroźnie funkcjonariusza w rękę. Na nic się to jednak zdało, gdyż po chwili na miejsce zdarzenia dojechał patrol z dąbrowskiej komendy.

Okazało się, że zatrzymany 21-letni dąbrowianin faktycznie poszukiwany był przez przez prokuraturę w Jaworznie oraz katowicki sąd - przez ten drugi w celu doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP Katowice /dk)

Powrót na górę strony