Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

8 osób w aucie, dzieci schowane pod kocem

Data publikacji 29.08.2016

Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez policjantów z Międzyrzecza. W Przytocznej mężczyzna wiózł siedmiu pasażerów, w tym sześcioro dzieci. 9-miesięczne niemowlę trzymała pasażerka. Pięcioro dzieci ukryte było pod kocem. Policjanci zadbali o ich bezpieczny powrót do domu.

Policjanci z Międzyrzecza nie spodziewali się, że sobotnia (27.08) kontrola drogowa będzie miała taki przebieg. Wieczorem funkcjonariusze zatrzymali vw golfa. Zauważyli, że na miejscu pasażera kobieta trzyma niemowlę. Okazało się, że dziecko ma 9 miesięcy i przewożone powinno być w zupełnie inny sposób. Na tym jednak drogowa kontrola się nie zakończyła. Policjanci zauważyli na tylnej kanapie rozłożony koc. Pod nim kierowca ukrył pięcioro dzieci w wieku od 4 do 9 lat. Taka nieodpowiedzialna jazda musiała zostać zakończona. W przypadku zderzenia mogłoby dojść do tragedii.

24-letni kierowca nie posiadał przy sobie dokumentów od pojazdu. Oprócz tego auto było niesprawne technicznie. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Teraz sprawą zajmie się sąd, do którego został skierowany wniosek o ukaranie. Policjanci zadbali, by dzieci bezpiecznie dotarły do domu. Kierowca wezwał znajomego, który swoim pojazdem musiał wykonać kilka kursów.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / pz)

 

Powrót na górę strony