Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych i przejęli ponad 1,8 kg narkotyków

Data publikacji 29.08.2016

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Malborka pod nadzorem komendy wojewódzkiej w Gdańsku oraz z udziałem funkcjonariuszy straży granicznej w Elblągu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 24 lat podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Podczas przeszukania ich mieszkań i wynajmowanych przez nich pomieszczeń, które znajdowały się na terenie Malborka i powiatu elbląskiego funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1,8 kilograma narkotyków. Podejrzani decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Kryminalni z Malborka zajmujący się przestępczością narkotykową wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i przy współpracy z funkcjonariuszami straży granicznej z Elbląga od listopada ubiegłego roku prowadzili zaawansowane działania operacyjne mające na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej na terenie miasta.

W piątek (26 sierpnia 2016 roku) rano weszli do mieszkań i pomieszczeń gospodarczych znajdujących się na terenie Malborka i powiatu elbląskiego. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli przeszło 0,8 kg marihuany, ponad 900 gramów amfetaminy, około 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, sprzęt służący do uprawy marihuany, wagi elektroniczne i pieniądze. W tej sprawie policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych w wieku 23 i 24 lat.

Mężczyźni po nocy spędzonej w policyjnym areszcie zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Na podstawie zebranych przez policjantów materiałów dowodowych oraz na wniosek prokuratury sąd wydał już decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP Gdańsk / zw)

  • Przejęte narkotyki
  • Przejęte narkotyki
  • Przejęte narkotyki
  • Przejęte narkotyki
  • Przejęte narkotyki

Film Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych i przejęli ponad 1,8 kg narkotyków

Pobierz plik Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych i przejęli ponad 1,8 kg narkotyków (format mp4 - rozmiar 2.98 MB)

Powrót na górę strony