Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weekendowe działania „Bezpieczna Woda”

Data publikacji 30.08.2016

W ostatni weekend wakacji podlascy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczna woda”, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na wodach i terenach przywodnych.

W miniony weekend na terenie województwa podlaskiego zostały przeprowadzone działania prewencyjne „Bezpieczna woda”, mające na celu poprawę bezpieczeństwa i porządku na wodach i terenach przywodnych, a także w miejscach o nasilonym ruchu turystycznym. 

W działaniach wzięło udział blisko 130 funkcjonariuszy. Wykorzystano w nich patrole piesze, zmotoryzowane i rowerowe, a także radiowozy oraz quady. Ponadto 29 policjantów pełniło służbę na 14 policyjnych jednostkach pływających. Mundurowi wylegitymowali 258 osób, skontrolowali 57 łodzi, 28 kąpielisk strzeżonych i 288 niestrzeżonych, 45 pojazdów zaś 163 osoby poddano badaniu stanu trzeźwości. Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierującego oraz ujawnili 42 wykroczenia. Nie obeszło się też bez działań profilaktyczno-edukacyjnych, na których były przekazywane informacje dotyczące unikania zagrożeń oraz zachowania w sytuacji zagrożenia. W rejonie prowadzonych działań przebywało ponad 15 tys. plażowiczów.

Ponadto 27 sierpnia br. na terenie Jeziora Rajgrodzkiego policjanci, strażacy oraz ratownicy pogotowia ratunkowego i wodnego zorganizowali pokaz ratowania jedenastu osób z płonącej łodzi wiosłowej oraz z gondoli. Dodatkowo funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sejnach w dniach 26-28 sierpnia w ośrodku „Kukle” nad jeziorem Pomorze uczestniczyli w zabezpieczeniu Ogólnoświatowych Regat Łódek Okrągłych „Kukle 2016”, podczas której przeprowadzili również akcję profilaktyczną na temat bezpieczeństwa nad wodą.

Podczas działań „Bezpieczna Woda” policjanci z patroli wodnych uratowali od utonięcia aż 9 osób.

Do pierwszego zdarzenia doszło na jeziorze Necko. Pełniąca tam służbę załoga policyjnej motorówki zauważyła przewróconą na środku jeziora do góry dnem łódź żaglową typu omega, a przy niej pięcioosobową załogę. Policjanci wspólnie z ratownikami WOPR wydostali żeglarzy na pokład służbowej łodzi policyjnej i dowieźli do brzegu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na jeziorze Białe Augustowskie. Patrolujący akwen funkcjonariusze zauważyli wywrotkę skutera wodnego. Płynące nim osoby zaczęły wzywać pomocy. Mundurowi wydostali je wody a następnie przycumowali do służbowej łodzi tonący skuter i wraz z załogą skutera dopłynęli do brzegu.

Trzecie zdarzenie zaistniało również na jeziorze Necko. Patrolujący akwen wodny policyjni motorowodniacy zauważyli wywrócony tonący kajak, przy którym znajdowały się dwie osoby. Funkcjonariusze wciągnęli kajakarzy na służbową łódź i odwieźli ich do brzegu.

Do działań „Bezpieczna Woda” zaangażowały się między innymi także: Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Graniczna, Straż Narwiańskiego Parku Narodowego, MOSiR Siemiatycze, Straż Miejska w Białymstoku, Polski Związek Wędkarski, Państwowa Straż Rybacka oraz WOPR.

(KWP Białystok /dk)

 

  • Weekendowe działania „Bezpieczna Woda”
  • Weekendowe działania „Bezpieczna Woda”
  • Weekendowe działania „Bezpieczna Woda”
  • Weekendowe działania „Bezpieczna Woda”
  • Weekendowe działania „Bezpieczna Woda”
  • Weekendowe działania „Bezpieczna Woda”
  • Weekendowe działania „Bezpieczna Woda”
  • Weekendowe działania „Bezpieczna Woda”
  • Weekendowe działania „Bezpieczna Woda”

Film Weekendowe działania „Bezpieczna Woda”

Opis filmu: Weekendowe działania „Bezpieczna Woda”

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Weekendowe działania „Bezpieczna Woda” (format flv - rozmiar 15.05 MB)

Powrót na górę strony