Dzielnicowy „z żelaza”

Data publikacji 30.08.2016

St. asp. Błażej Olszewski jest policjantem goleniowskiej komendy, gdzie zajmuje stanowisko dzielnicowego. Poza służbą znajduje czas na swoją pasję jaką jest sport. W sierpniu 2016 r. ukończył triathlon na dystansie Ironman, gdzie do pokonania miał 226 km.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie Ironman odbyły się sierpniu br. w Bydgoszczy i Borównie. Na starcie stanęło 212 zawodników, z których każdy miał do pokonania dystans 226 km, w tym: 3,8 km do przepłynięcia, 180 km jazdy rowerem i 42 km biegu. Błażej dotarł na metę po 12 godzinach, 7 minutach i 46 sekundach. Zawody ukończyło 168 osób.

Był to pierwszy występ goleniowskiego policjanta w tak ekstremalnym triathlonie, do którego przygotowywał się półtora roku, przepływając w tym czasie setki kilometrów na basenie, pokonując biegiem tysiące kilometrów i przejeżdżając rowerem ich setki tysięcy. Trening zajmował mu od 12 do 14 godzin tygodniowo.

Dzięki uporowi, umiejętności połączenia obowiązków służbowych, rodzinnych z trenowaniem, niezwykłej pracowitości, wytrzymałości fizycznej i psychicznej ukończył najdłuższy triathlonowy dystans Ironman. Wcześniej kilka razy z powodzeniem próbował swoich sił na dystansie 1/2 Ironman. Już teraz myśli o sprawdzeniu swoich sił w kolejnym wymagającym triathlonie, tym razem poza granicami naszego kraju.

Błażej Olszewski od najmłodszych lat pasjonuje się sportem, który stał się nieodłączną częścią jego życia. Oprócz uprawiania triathlonu, interesuje się piłką nożną. Był zawodnikiem lokalnych klubów piłkarskich, a obecnie jest trenerem maszewskiej drużyny.

Błażejowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów.