Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomogli rodzącej kobiecie w szybkim dotarciu do szpitala

Data publikacji 30.08.2016

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili dziś rano nietypowy pilotaż. Nie chodziło o ważne osobistości w kraju, niebezpieczne substancje czy też przestępców, ale o ciężarną kobietę, która z bólami porodowymi jechała do szpitala miejskiego. Funkcjonariusze pomogli przewożącej ją taksówce ominąć korki i na czas dojechać na salę porodową.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz taksówkarz, który dziś rano podjął nietypowy kurs, czekają na wieści ze szpitala miejskiego, gdzie alarmowo dowieziona została ciężarna kobieta z bólami porodowymi. 

Zaczęło się od tego, że kilka minut po godzinie 7.00 rano na numer oficera dyżurnego policji zadzwonił mężczyzna z prośbą o pomoc. Taksówkarz twierdził, że ma na pokładzie rodzącą kobietę ze skurczami co 2 minuty i stoi w korku na ulicy Bałtyckiej. W miejsce to natychmiast został wysłany patrol drogówki. Funkcjonariusze przepilotowali taksówkę przez zatłoczone porannym szczytem ulice: Bałtycką, Grunwaldzką, Niepodległości i Mariańską. W szpitalu natychmiast otrzymała pomoc medyczną.

Policjanci trzymają kciuki za szczęśliwe rozwiązanie!

(KWP w Olsztynie / ms)

Powrót na górę strony