Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana dziupla samochodowa i odzyskane skradzione auta

Data publikacji 30.08.2016

Policjanci z Garwolina zlikwidowali „dziuplę” samochodową, w której znajdowały się skradzione samochody oraz wiele części samochodowych. Ich wartość to blisko 300 tys. zł. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do realizacji sprawy doszło dzięki operacyjnym ustaleniom garwolińskich policjantów. Informacje o istniejącej „dziupli” samochodowej na terenie gminy Trojanów potwierdziły się. Podczas przeszukania ustalonego miejsca funkcjonariusze odnaleźli 2 skradzione samochody. Jednym z nich była mazda, utracona na terenie Katowic, drugim toyota rav 4, co do której istnieje podejrzenie, że zostały w niej zmienione numery identyfikacyjne. Dodatkowo policjanci podczas przeszukania „dziupli” zabezpieczyli części aut z usuniętymi cechami identyfikacyjnymi świadczące o tym, że przestępcy przechowywali tam wcześniej inne pojazdy. Zabezpieczone samochody i części warte są blisko 300 tys. zł.

W związku ze sprawą zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 30 do 40 lat. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Dwóch z nich najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Wobec trzeciego sąd zastosował dozór policyjny. Teraz sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci traktują sprawę jako rozwojową i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP Radom /dk)

 

Powrót na górę strony