Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaginiony mężczyzna odnaleziony

Data publikacji 30.08.2016

Dzięki przeprowadzonej sprawnie akcji służb policyjnych i ratowniczych udało się odnaleźć zaginionego 73-letniego mężczyznę, który wyszedł z domu i nie powrócił do miejsca zamieszkania. Działania prowadzone były na terenie powiatu bolesławieckiego, a wielkość terenu leśnego wynosiła prawie 800 hektarów.

Zaginiony to 73-letni mieszkaniec Kierżna, który w godzinach popołudniowych wykorzystując nieuwagę członków rodziny oddalił się z miejsca zamieszkania w nieznanym kierunku i nie powrócił do domu. Z uwagi na okoliczności zaginięcia, wiek mężczyzny oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne, w tym bardzo wysoka temperatura, podjęto natychmiastowe kroki w celu odnalezienia zaginionego.

W przeprowadzonej akcji poszukiwawczej zaangażowanych było wiele służb ratowniczych, w których łącznie brało udział ponad 100 osób, w tym 50 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Dodatkowo zaangażowane były służby z OSP, Grupa Ratownictwa Medycznego PCK – Wrocław oraz rodzina i przyjaciele zaginionego.

Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej terenu leśnego, którego wielkość wynosiła prawie 800 hektarów oraz wykorzystaniu służb ratowniczych wraz z psami, udało się odnaleźć zaginionego mężczyznę, który po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu, został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Bolesławcu, gdzie pozostał na obserwacji z uwagi na znaczne odwodnienie organizmu.

(KWP we Wrocławiu / pz)

Powrót na górę strony