Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 30.08.2016

Wrocławski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. W dodatku nie posiadał ważnego ubezpieczenia OC swojego auta, a także okazał się być osobą poszukiwaną przez prokuraturę. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

28 sierpnia 2016 roku policjant Wydziału Ruchu Drogowego wrocławskiej komendy miejskiej w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Do zdarzenia doszło w Borku Strzelińskim tuż przed godziną 5 nad ranem. Po zatrzymaniu przez funkcjonariusza podejrzany został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że 56–letni mieszkaniec Wrocławia ma ponad półtora promila. Jakby tego było mało, okazało się również, że jego pojazd nie posiada aktualnego ubezpieczenia OC. Mężczyzna figurował też w policyjnej bazie jako osoba poszukiwana przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Podejrzany o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna oprócz odpowiedzialności karnej będzie się musiał liczyć także z niemałymi kosztami, związanymi z brakiem ubezpieczenia auta.

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Nietrudno wyobrazić sobie, do jakiego zagrożenia życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego mogłoby dojść, gdyby nie reakcja znajdującego się w czasie wolnym od służby policjanta

(KWP Wrocław / zw).

Powrót na górę strony