Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci jak morscy komandosi

Data publikacji 30.08.2016

W Gdyni odbył się VII Bieg Morskiego Komandosa. W biegu udział wzięli dwaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku. St. sierż. Damian Rynkiewicz i st. sierż. Michał Szmagalski, mimo że był to ich debiut, zajęli wysokie 7 miejsce.

27 sierpnia br. w Gdyni w VII Biegu Morskiego Komandosa wystartowali st. sierż. Damian Rynkiewicz i st. sierż. Michał Szmagalski z Komendy Powiatowej Policji w Turku. Był to ich debiut w biegu, w którym do startu zgłosiło się 25 drużyn z całej Polski.

Bieg Morskiego Komandosa jest organizowany ku pamięci dowódcy wojsk specjalnych generała broni Włodzimierza Potasińskiego i podtrzymuje opinię najtrudniejszego biegu ekstremalnego na terenie Polski. Współorganizatorami są żołnierze z Jednostki Wojskowej FORMOZ.

Bieg w którym uczestniczyli nasi policjanci, to TEAM SPRINT. Jest  to bieg w zespole dwuosobowym  z obciążeniem 10 kg, z dwoma uchwytami do transportu. Dystans całego biegu to ponad 10 km. Zaczął się on na plaży, następnie przebiegał korytem potoków i przez pagórki otuliny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na trasie czekało bardzo wiele prób o charakterze fizycznym, wytrzymałościowym i zręcznościowym.

Na 25 zespołów które wystartowały Damian i Michał zajęli 7 miejsce. Biorąc pod uwagę, że był to ich debiut, wypadli bardzo dobrze, za co im serdecznie gratulujemy.

(KWP Poznań /dk)

  • Policjanci jak morscy komandosi
  • Policjanci jak morscy komandosi
  • Policjanci jak morscy komandosi
  • Policjanci jak morscy komandosi
  • Policjanci jak morscy komandosi
  • Policjanci jak morscy komandosi
Powrót na górę strony