Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantacje konopi

Sieradzcy policjanci zlikwidowali trzy uprawy konopi indyjskich, gdzie zabezpieczyli 138 krzaków. Zarzuty usłyszy 20-letni mężczyzna, któremu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (29 sierpnia 2016 r.) sieradzcy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Złoczew. Zatrzymanie było poprzedzone kilkutygodniową pracą funkcjonariuszy. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że na terenie gminy Złoczew, na nieużytkach rolnych w trzech miejscach uprawiane są konopie indyjskie.

W kolejnych dniach ustalono także, że za uprawą może stać młody mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Na jedną z upraw mężczyzna przyjechał rowerem.  Tam czekali już na niego kryminalni. 20-latek zaskoczony obecnością funkcjonariuszy praktycznie od razu przyznał się do prowadzenia uprawy. Policjanci zebrali łącznie z 3 pól, 138 krzaków konopi z których można uzyskać nie mniej niż 3 kilogramy suszu o czarnorynkowej wartości blisko 90 tys. złotych.

Jeszcze tego samego dnia w domu zatrzymanego „plantatora” znaleziono ponad 22 gramy suszu. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Za swoje czyny usłyszy zarzut posiadania znaczonych ilości środków odurzających za co mu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP Łódż /dk)

Powrót na górę strony