Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zabezpieczone podróbki

Data publikacji 30.08.2016

Policjanci z Poznania i Gorzowa Wlkp. zabezpieczyli artykuły z podrobionymi znakami towarowymi. Pokrzywdzonymi w wyniku przestępczego procederu są firmy oraz znani producenci. Za handel podrobioną odzieżą grozi grzywna oraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki Przestępczością Gospodarczą 29 sierpnia br. skontrolowali trzy sklepy zlokalizowane na terenie Kalisza. Z ustaleń wynikało, że właściciele sklepów mogą oferować do sprzedaży podrobione produkty znanych światowych marek. Funkcjonariuszom operacyjnym towarzyszył przedstawiciel pokrzywdzonych producentów, który potwierdził, że sprzedawane w sklepach wyroby bezprawnie oznaczono zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Podczas przeszukania punktów handlowych policjanci zabezpieczyli 200 sztuk odzieży, galanterię damską, obuwie, a także zegarki. Wszystkie towary okazały się być podróbkami. Artykuły te były oferowane do sprzedaży za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty.

Jeszcze tego samego dnia właściciele sklepów, 42-letnia kobieta oraz 41-letni mężczyzna, usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej, za wprowadzanie do obrotu podrobionych przedmiotów oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi i uczynienie sobie z tego stałego źródła utrzymania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kaliscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania z rynku nieuczciwych handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary.

...

W poniedziałek 29 sierpnia br. policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Kryminalnego nowosolskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który zajmował się wprowadzaniem do obrotu różnego rodzaju towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi. W trakcie przeszukania pomieszczenia policjanci znaleźli maszynki do golenia, elektryczne szczoteczki oraz karty pamięci oznaczone podrobionymi, zastrzeżonymi znakami producentów znanych marek.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa mężczyzna został zatrzymany, a towar zabezpieczony. Łącznie zabezpieczono kilkanaście kartonów „podróbek”. Pokrzywdzone firmy – właściciele zastrzeżonych znaków towarowych jeszcze nie oszacowali ostatecznie swoich strat, jednak policjanci zajmujący się tą sprawą przypuszczają, że mogą one sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu. Podejrzanym okazał się 29-letni mieszkaniec Nowej Soli, usłyszał już zarzuty.

(KWP Poznań, KWP Gorzów Wlkp. / zw)

 • KWP Poznań
  KWP Poznań
 • KWP Poznań
  KWP Poznań
 • KWP Poznań
  KWP Poznań
 • KWP Poznań
  KWP Poznań
 • KWP Poznań
  KWP Poznań
 • KWP Poznań
  KWP Poznań
 • KWP Gorzów Wlkp.
  KWP Gorzów Wlkp. #1
 • KWP Gorzów Wlkp.
  KWP Gorzów Wlkp. #2
 • KWP Gorzów Wlkp.
  KWP Gorzów Wlkp. #3

Film Kolejne zabezpieczone podróbki

Opis filmu: Kolejne zabezpieczone podróbki

Pobierz plik Kolejne zabezpieczone podróbki (format mp4 - rozmiar 2.54 MB)

Powrót na górę strony