Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalacz zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 30.08.2016

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie niebezpieczeństwa powstania pożaru Karkonoskiego Parku Narodowego. Dzięki czujności turystów to zdarzenie miało swój szczęśliwy finał i podpalacz został zatrzymany. Okazało się, że ma na swoim koncie jeszcze podpalenie dwóch pawilonów handlowych na terenie Szklarskiej Poręby. Za swoje czyny odpowie teraz przed sadem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

29 sierpnia br. policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego, który usiłował podpalić ściółkę leśną Karkonoskiego Parku Narodowego. Na szczęście turyści spostrzegli niebezpieczeństwo pożaru i zawiadomili straż pożarną oraz policję. Sprawca widząc nadjeżdżający patrol, rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu został zatrzymany. 

Sprawca przyznał się do usiłowania podpalenia lasu oraz do podpalenia dwóch pawilonów handlowych z pamiątkami oraz kontenera na śmieci przy jednym z dyskontów spożywczych na terenie Szklarskiej Poręby. Właściciele podpalonych pawilonów wycenili swoje straty na blisko 14 tysięcy złotych, a właściciel kontenera na blisko 1 tysiąc złotych. 

18-latek nie potrafił wyjaśnić przyczyn swojego zachowania.

Za popełnione przestępstwo grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / pz)

Powrót na górę strony