Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚP zlikwidowali największą w tym roku plantację konopi zlokalizowaną w fabryce mebli

Liczącą prawie 2400 krzewów plantację konopi zlikwidowali policjanci CBŚP z Łodzi w powiecie częstochowskim. Uzyskany z roślin susz marihuany mógłby osiągnąć czarnorynkową wartość nawet 2 mln złotych. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który usłyszał zarzut nielegalnej uprawy konopi i trafił do aresztu na 3 miesiące. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze CBŚP z Łodzi uzyskali informację, że w nieczynnej fabryce mebli  w miejscowości Rzeki Małe (pow. częstochowski) znajduje się plantacja konopi. Po wejściu na posesję funkcjonariusze odkryli w dwóch, specjalnie do tego celu przystosowanych pomieszczeniach profesjonalnie przygotowaną plantację. W donicach rosło ponad 2 tys. roślin. Policjanci zabezpieczyli wszystkie krzewy i sprzęt, służący do ich uprawy: specjalistyczne lampy i wentylatory.

Policjanci szacują, że z zabezpieczonych roślin można było uzyskać około 70 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości nawet 2 mln złotych.

Na miejscu, funkcjonariusze zatrzymali Janusza K (45 l.), który mieszkał na posesji i doglądał roślin. Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnej uprawy konopi i trafił do aresztu na 3 miesiące.

To przestępstwo zagrożone jest karą do 8 lat  pozbawienia wolności.

Policjanci CBŚP i prokuratorzy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Śledztwo prowadzi KMP w Częstochowie pod nadzorem miejscowej prokuratury rejonowej.

(CBŚP / ms)

  • konopie
  • konopie
  • konopie

Film Policjanci CBŚP zlikwidowali plantację konopi zlokalizowaną w fabryce mebli

Pobierz plik Policjanci CBŚP zlikwidowali plantację konopi zlokalizowaną w fabryce mebli (format mp4 - rozmiar 7.64 MB)

Powrót na górę strony