Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weszli przez okno i udzielili pomocy seniorce

Data publikacji 31.08.2016

Policjanci z Posterunku Policji w Człopie udzielili pomocy starszej kobiecie. Samotnie mieszkająca 78-latka, mająca problemy z chodzeniem, przewróciła się i nie mogła o własnych siłach wstać. Krzycząc, prosiła o pomoc. Wysłany na miejsce patrol wszedł przez uchylone okno do mieszkania.

Dyżurny jednostki w Wałczu po godzinie 22:00 otrzymał telefoniczną informację od mieszkańca Tuczna o krzyku kobiety i wołaniu o pomoc, dobiegającym z jednego z mieszkań. Natychmiast pod wskazany adres wysłany został patrol. Mundurowi potwierdzili, iż słychać krzyk kobiety wołającej o pomoc. Drzwi do lokalu skąd dochodziły niepokojące odgłosy były zamknięte na klucz,  dlatego też zgłaszający nie mógł wejść do środka i sprawdzić, co się dzieje. Interweniujący policjanci zauważyli, że jedno z okien mieszkania jest otwarte.  Bez chwili namysłu weszli przez nie do wnętrza lokalu.

Kiedy znaleźli się w środku mieszkania, w jednym z pomieszczeń znaleźli leżącą na podłodze kobietę. 78-letnia lokatorka mieszka sama i ma problemy z chodzeniem. Kobieta porusza się tylko przy pomocy tzw. „ balkonika”. Potknęła się, upadła na podłogę i nie była w stanie o własnych siłach wstać.  Wołając o pomoc miała  nadzieję, że przez otwarte okno, ktoś usłyszy jej krzyki. Kobiecie na szczęście nic się nie stało. 

Policjanci pomogli wstać seniorce i skontaktowali się poprzez oficera  dyżurnego z opiekunką, która zajmuje się  78-latką.

(KWP w Szczecinie / pz)

Powrót na górę strony