Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka urodziła nietrzeźwe dziecko

Data publikacji 31.08.2016

Policjanci wyjaśniają okoliczności porodu podczas którego 38-latka urodziła dziecko, które miało 1,77 promila alkoholu w organizmie. Dziewczynka została przewieziona do szpitala. Jej stan jest stabilny.

30 sierpnia 2016r. policjanci zostali powiadomieni przez pracowników Szpitala w Łęczycy o przyjęciu na oddział 38-letniej kobiety z nowo narodzonym niemowlęciem. Jak ustalili funkcjonariusze, kobieta w chwili przyjęcia do szpitala miała 0,26 promila alkoholu w organizmie, a niemowlę  1,77 promila. Matka nie potrafiła powiedzieć mundurowym, gdzie dokładnie doszło do porodu, ani w jakich okolicznościach. Twierdziła, że jest w szoku.

Policjanci zdołali jednak ustalić świadka porodu, który wskazał im miejsce narodzin dziecka. Dziewczynka przyszła na świat na terenie lasu w pobliżu drogi w miejscowości Leźnica Wielka. Funkcjonariusze przeprowadzili na miejscu oględziny, w trakcie których zabezpieczyli ślady, a także przesłuchali świadków.

Trwają czynności, mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. Nowo narodzona dziewczynka trafiła do Szpitala w Łodzi, jej stan jest stabilny.

(KWP w Łodzi / pz)

Powrót na górę strony