Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Celne uderzenie w przemyt narkotyków

Data publikacji 31.08.2016

Zabezpieczone ponad półtora kilograma różnego rodzaju narkotyków i 856 tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości około 60 tys. zł to efekt współpracy policjantów z KWP w Bydgoszczy, KPP Żninie i Straży Granicznej. Dwaj mężczyźni, którzy usiłowali przemycić do naszego kraju ten zakazany towar zostali zatrzymani na granicy polsko-niemieckiej. Obaj usłyszeli już zarzuty. Za tę przestępczą działalność grozi im kara więzienia nie krótsza niż 3 lata.

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy w toku prowadzonych czynności ustalili, że najprawdopodobniej 29 sierpnia przez granicę będą przemycane narkotyki. Gdy tego dnia przed 10.00 w Świecku (woj. lubuskie) kryminalni zobaczyli nadjeżdżające z terenu Niemiec namierzone audi A6 byli już pewni, że potwierdzą się uzyskane informacje. Policjanci wspólnie ze strażnikami granicznymi zatrzymali samochód do kontroli.

Podczas przeszukania, w bagażniku pod wykładziną wyściełającą wnętrze, policjanci znaleźli skrupulatnie zafoliowane pakunki, a w nich ponad kilogram białego proszku, blisko 280 g suszu, a także 856 tabletek ekstazy.

Wtedy do sprawy dołączyli policjanci ze Żnina, którzy na tej podstawie sprawdzili miejsca zamieszkania podróżujących autem dwóch mężczyzn. Zarówno pod jednym, jak i drugim adresem (w powiecie żnińskim i wągrowieckim) policjanci zabezpieczyli dowody świadczące o narkotykowej działalności. W jednym z mieszkań funkcjonariusze znaleźli ponad 73 g amfetaminy i marihuany, a także roślinę konopi, nasiona oraz specjalistyczny sprzęt, który wykorzystuje się do uprawy zakazanych roślin. W drugim natomiast ponad 100 g narkotyków, wśród których, oprócz białego proszku i suszu był również haszysz. W obu przypadkach wszystkie środki odurzające były poporcjowane i przygotowane do wprowadzenia na rynek.

W sumie policjanci zabezpieczyli ponad półtora kilograma różnego rodzaju narkotyków i 856 tabletek ekstazy, co potwierdziły wstępne badania w laboratorium kryminalistycznym, wartych w sumie na ”czarnym rynku” około 60 tys. zł. 

Dwaj podróżujący audi mężczyźni (25 i 28l.) zostali zatrzymani. Następnego dnia (30.08.16) policjanci doprowadzili podejrzanych do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Obaj odpowiedzą za posiadanie oraz transgraniczny przemyt na teren RP znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych, a ponadto posiadanie przedmiotów, służących do nielegalnego ich wytwarzania. Podejrzanym grozi kara więzienia nie krótsza niż 3 lata.

Jeszcze dzisiaj (31.08.16) obaj staną przed obliczem sądu. Policjanci wnioskują o ich tymczasowe aresztowanie.

(KWP Bydgoszcz / zw)

  • Celne uderzenie w przemyt narkotyków
  • Celne uderzenie w przemyt narkotyków
  • Celne uderzenie w przemyt narkotyków
  • Celne uderzenie w przemyt narkotyków
  • Celne uderzenie w przemyt narkotyków
  • Celne uderzenie w przemyt narkotyków

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.17 MB)

Powrót na górę strony