Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za szereg oszustw

Data publikacji 31.08.2016

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który odpowie za szereg oszustw na szkodę operatorów komórkowych i podmiotów oferujących pożyczki.

Od pewnego czasu specjaliści zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych analizowali przypadki wyłudzeń kredytów i sprzętu elektronicznego. Z zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego wynikało, że typowany sprawca przedkładając sfałszowane umowy o zatrudnieniu lub podrabianiu podpisów wyłudzał kredyty, pożyczki oraz telefony komórkowe, laptopy i tablety.

Mężczyzna podejrzewając, że na jego trop wpadli policjanci zaczął się ukrywać. Na nic się jednak zdały starania podejrzewanego, który 30 sierpnia 2016 roku został namierzony i zatrzymany w rejonie ulicy Wacława w Łodzi.

34-latek usłyszał łącznie 25 zarzutów zagrożonych karą do 8 lat pozbawienia wolności. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna wyłudzony sprzęt zastawiał w lombardach a pieniądze przeznaczał na codzienne wydatki.

Starty wynikające z przestępczej działalności zatrzymanego wyniosły prawie 92 tysiące złotych. Śledczy nie wykluczają, że w najbliższym czasie katalog zarzutów zostanie rozszerzony.

(KWP Łódź / zw)

Powrót na górę strony