Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali leśną plantację konopi

Data publikacji 31.08.2016

Złotowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży leśnej zlikwidowali plantację konopi indyjskich zlokalizowaną w kompleksie leśnym na terenie gminy Złotów. Kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku 33-letniego mieszkańca powiatu złotowskiego. Mundurowi zabezpieczyli 206 krzaków tej nielegalnej rośliny.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie ustalili lokalizację plantacji konopi indyjskich na terenie kompleksu leśnego w gminie Złotów.  Plantacja złożona była z 206 rosnących na podmokłym terenie roślin konopi w różnej fazie wzrostu, o wysokości od 25 do 340 cm.

29 sierpnia br. dzięki wspólnym działaniom Policji i funkcjonariuszy straży leśnej na gorącym uczynku w trakcie pielęgnacji roślin został zatrzymany 33-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego. W sumie policjanci zabezpieczyli 206 krzaków konopi indyjskich w różnym stadium rozwoju o łącznej wadze 300 kg  i szacunkowej czarnorynkowej wartości blisko 150  tysięcy złotych.

Do uprawy konopi i tym samym produkcji marihuany 33-latek wykorzystywał specjalnie przygotowane nawozy, sprzęt i środki ochrony roślin. Mężczyzna trafił prosto do policyjnego aresztu. Teraz o dalszym losie 33-latka zadecyduje Sąd.

Za uprawę znacznych ilości konopi indyjskich ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 8.

(KWP Poznań / zw)

  • Policjanci zlikwidowali leśną plantację konopi
  • Policjanci zlikwidowali leśną plantację konopi
  • Policjanci zlikwidowali leśną plantację konopi

Opis filmu: Policjanci zlikwidowali leśną plantację konopi

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.18 MB)

Powrót na górę strony