Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i pogranicznicy odzyskali 5 samochodów

Data publikacji 31.08.2016

Policjanci z Komisariatu Policji IV w Białymstoku przy współpracy z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Bobrownikach odzyskali 5 pojazdów, które zostały przywłaszczone przez jedną z firm, zajmujących się wypożyczaniem samochodów. Do sprawy przesłuchano już 3 pracowników firmy oraz zabezpieczono dokumentację, dotyczącą jej działalności.

Policjanci z Komisariatu IV Policji w Białymstoku prowadzili sprawę przywłaszczenia 5 pojazdów przez jedną z firm, zajmujących się wypożyczaniem aut. Z ustaleń funkcjonariuszy w tej sprawie wynikało, że firma zawarła umowy leasingowe z 3 placówkami bankowymi, zajmującymi się udzielaniem kredytów na zakup samochodów dla przedsiębiorców, po czym spłacała tylko kilka pierwszych rat kredytowych. Banki wystąpiły więc o zwrot pojazdów. Żądanie to jednak nie zostało spełnione.  Samochody marki: seat, 2 toyoty oraz 2 peugeoty nadal pozostawały w rękach właścicieli nieuczciwej firmy.

W ramach współpracy funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku i mundurowych ze Straży Granicznej w Bobrownikach udało się odzyskać auta, warte ponad 370 tys. zł. Policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej zabezpieczyli również dokumentację, dotyczącą działalności wypożyczalni oraz przesłuchali 3 osoby.

Białostoccy funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe prowadzą dalsze czynności związane z tą sprawą.

(KWP w Białymstoku / ms)

Powrót na górę strony