Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piraci drogowi namierzeni przez policyjny wideorejestrator

Data publikacji 31.08.2016

Nieoznakowany radiowóz nakielskiej „drogówki” wyposażony w wideorejestrator namierzył dwóch kierowców, którzy poruszając się po drogach gminy Szubin, rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego. Za swoje zachowanie kierowcy słono zapłacą.

Pierwszy kierowca został zatrzymany przez policjantów z nakielskiego referatu ruchu drogowego na obwodnicy Szubina. Policyjny wideorejestrator namierzył go, kiedy wykonując bardzo niebezpiecznie manewr wyprzedzania, zmusił innego kierowcę do zjazdu z drogi. Policjanci natychmiast zawrócili i ruszyli za piratem. Za kierownicą zatrzymanego do kontroli mercedesa siedział 67-letni mieszkaniec powiatu bytowskiego. Kontrolowany kierowca za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Otrzymał też 6 punktów karnych.

Równie, jak nie bardziej niebezpieczny manewr zarejestrował policyjny wideorejestrator w Rynarzewie. Kierująca audi, nie dość, że przekroczyła dozwoloną prędkość, to na zakręcie, nie widząc czy z przeciwnego kierunku, nie jadą inne pojazdy, zdecydowała się wyprzedzić jadącą przed nią ciężarówkę omal nie doprowadzając do czołowego zderzenia. Na siedząca za kierownicą audi, 37-letnią mieszkankę Elbląga, mundurowi nałożyli dwa mandaty karne: 500 zł za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz 200 zł za przekroczenie prędkości. Kobieta „wzbogaciła się” także o 10 punktów karnych.

Każda z opisanych sytuacji mogła zakończyć się tragicznie. Na szczęście do tych tragedii nie doszło przez rozsądek innych kierowców, którzy widząc zachowanie kierowców mercedesa oraz audi, natychmiast reagowali ucieczką z pasa bądź też hamowaniem. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek na drodze. Lepiej później, a bezpiecznie dotrzeć do celu, a pośpiech, szczególnie za kierownicą nigdy nie jest wskazany.

(KWP Bydgoszcz /dk)

Film Piraci drogowi namierzeni przez policyjny wideorejestrator

Opis filmu: Piraci drogowi namierzeni przez policyjny wideorejestrator

Pobierz plik Piraci drogowi namierzeni przez policyjny wideorejestrator (format mp4 - rozmiar 20.14 MB)

Powrót na górę strony