Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za pomoc w zatrzymaniu pijanego kierowcy - recydywisty

Komendant Powiatowy Policji w Żninie podziękował trzem młodym mężczyznom za pomoc policjantom w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy, który nie dość, że spowodował kolizję drogową to uciekał przed mundurowymi. Okazało się również, że obowiązuje go sądowy zakaz kierowania pojazdami, a na dodatek był poszukiwany listem gończym. Teraz już nie uniknie odpowiedzialności - został tymczasowo aresztowany.

Dzisiaj (31.08.16) Komendant Powiatowy Policji w Żninie podinsp. Artur Krajewski podziękował trzem mężczyznom, którzy w minioną niedzielę (28.08.16) pomogli policjantom zatrzymać nietrzeźwego kierowcę. Drogowy pirat nie dość, że spowodował kolizję z volkswagenem to jeszcze odjechał z miejsca zdarzenia i próbował uciec policjantom. Sprawcą okazał się 31-letni mieszkaniec Grudziądza, który, jak się później okazało, dodatkowo był poszukiwany listem gończym i miał już orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Młodzi ludzie, widząc zachowanie kierowcy, próbowali zatrzymać go tarasując drogę, jednak ten nie zareagował nawet w momencie, gdy potrącił jednego z nich. 31-latek ostatecznie został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, po czym usłyszał zarzuty, a następnie został tymczasowo aresztowany przez sąd.

Szef żnińskich mundurowych wyraził wdzięczność dla tych osób za tak wzorową postawę, a w dowód uznania wręczył upominki i listy gratulacyjne, życząc zdrowia i sukcesów w życiu osobistym. 

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony