Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Starszy aspirant Adam Dziuk srebrnym medalistą w tandemach

Data publikacji 01.09.2016

Dzielnicowy myszkowskiej jednostki st. asp. Adam Dziuk po raz pierwszy brał udział w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas w konkurencji tandemów. Wspólnie z osobą niedowidzącą, Piotrem Kołodziejczukiem zdobyli tytuł wicemistrza Polski w tej konkurencji. Tandemy, to kolejny etap sportowego hobby Adama.

Kolarstwo jest wielką pasją Adama, a upór w dążeniu do celu, połączony z intensywnymi treningami, przekładają się na sukcesy. Policjant uczestniczył już w wielu zawodach o randze ogólnokrajowej i międzynarodowej. W swojej karierze czterokrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski w Kolarstwie Górskim i Przełajowym wśród Policjantów. Od niedawna podjął nowe wyzwanie.

W niedzielę (28 sierpnia 2016 r.), wspólnie z osobą niepełnosprawną, wziął udział w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas w tandemach. Mistrzostwa odbyły się w Dusznikach Zdroju. Trasa biegła malowniczą drogą od Duszników Zdroju po ośrodek narciarski w Zieleńcu. Do pokonania był 6,5 km dystans „pod górę". Partnerem Adama był niedowidzący Piotr Kołodziejczuk, z którym Adam trenował podczas Zgrupowania Kolarskiego Kadry Narodowej Tandemów w Polanicy Zdroju. Jazda w tandemach, oprócz ogromnego wysiłku, wymaga wzajemnej współpracy i synchronizacji oraz dużego zaufania, czego nie zabrakło srebrnym medalistom. St. asp. Adam Dziuk planuje już ponowny wspólny start w Górskich Mistrzostwach Polski, który odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

Gratulujemy Adamowi nowych wyzwań i życzymy dalszych sukcesów.

(KWP Katowice /dk)

  • Starszy aspirant Adam Dziuk srebrnym medalistą w tandemach
  • Starszy aspirant Adam Dziuk srebrnym medalistą w tandemach
  • Starszy aspirant Adam Dziuk srebrnym medalistą w tandemach
Powrót na górę strony