Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nagrody dla funkcjonariuszy Policji

Data publikacji 01.09.2016

Funkcjonariusze, którzy brali udział w zabezpieczeniu trzech ważnych wydarzeń, jakie w ostatnim czasie miały miejsce w lipcu br., zostaną nagrodzeni. To podziękowanie za trud jaki włożyli w zapewnienie bezpieczeństwa gościom i uczestnikom szczytu NATO, festiwalu Woodstock oraz Światowych Dni Młodzieży.

Lipiec był dla Policji czasem ogromnego wysiłku. Około 20 tys. funkcjonariuszy z całej Polski dbało o bezpieczeństwo uczestników szczytu NATO, festiwalu Woodstock oraz Światowych Dni Młodzieży. W tym czasie policjanci pełnili służbę w większości przypadków poza miejscem zamieszkania, będąc delegowani na wiele dni. Służby pełnione były w cyklach 12 godzinnych. Wymagało to pełnego zaangażowania i dyspozycyjności.

Wyrazem uznania za profesjonalne działania, których świadkami byli uczestnicy minionych wydarzeń, są nagrody przyznane funkcjonariuszom biorącym udział w tych zabezpieczeniach. Wysokości nagród zostały określone na poziomie 800 złotych (brutto) za udział w zabezpieczeniu szczytu NATO, 600 złotych za udział w zabezpieczeniu festiwalu Woodstock oraz 1000 złotych za udział w zabezpieczeniu Światowych Dni Młodzieży. Policjanci biorący udział w kilku zabezpieczeniach zostaną nagrodzeni za każde z nich. Jednocześnie Komenda Główna Policji zwraca uwagę, że rozliczenie wypracowanych przez funkcjonariuszy nadgodzin podlega odrębnym regulacjom. Nagrody uznaniowe wypłacone mają być w przyszłym tygodniu.

(KGP/dm)

 

Powrót na górę strony