Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za przemyt znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 02.09.2016

Dwaj mężczyźni podejrzani o transgraniczny przemyt do Polski i posiadanie znacznej ilości narkotyków najbliższe 3 miesiące spędzą za kratami. Obaj zostali zatrzymani na granicy w Świecku, a w bagażniku auta, którym podróżowali, kryminalni znaleźli różnego rodzaju środki odurzające i psychotropowe. Teraz grozi im kara więzienia nie krótsza niż 3 lata.

Przypomnijmy: kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy w toku prowadzonych czynności ustalili, że najprawdopodobniej 29 sierpnia br. będę przemycane przez granicę narkotyki.

Gdy tego dnia przed 10.00 w Świecku (woj. lubuskie) kryminalni zobaczyli nadjeżdżające z terenu Niemiec namierzone audi A6 byli już pewni, że potwierdzą się uzyskane informacje. Policjanci wspólnie ze strażnikami granicznymi zatrzymali samochód do kontroli.

Podczas przeszukania, w bagażniku, pod wykładziną wyściełającą wnętrze, policjanci znaleźli skrupulatnie zafoliowane pakunki, a w nich ponad 1 kilogram białego proszku, blisko 280 g suszu, a także 856 tabletek ekstazy.

Wtedy do sprawy dołączyli policjanci ze Żnina, którzy na tej podstawie sprawdzili miejsca zamieszkania podróżujących autem dwóch mężczyzn. Zarówno pod jednym, jak i drugim adresem (w powiecie żnińskim i sąsiednim wągrowieckim), policjanci zabezpieczyli dowody świadczące o narkotykowej działalności. W jednym z mieszkań funkcjonariusze znaleźli ponad 73 g amfetaminy i marihuany, a także roślinę konopi, nasiona oraz specjalistyczny sprzęt, który wykorzystuje się do uprawy zakazanych roślin. W drugim natomiast ponad 100 g narkotyków, wśród których, oprócz białego proszku i suszu był również haszysz. W obu przypadkach wszystkie środki odurzające były poporcjowane i przygotowane do wprowadzenia na rynek.

W sumie policjanci zabezpieczyli ponad półtora kilograma różnego rodzaju narkotyków i 856 tabletek ekstazy, co potwierdziły wstępne badania w laboratorium kryminalistycznym, wartych w sumie na ”czarnym rynku” około 60 tys. zł. 

Dwaj podróżujący audi mężczyźni (25 i 28-latek) zostali zatrzymani. Następnego dnia, 30.08.br., policjanci doprowadzili podejrzanych do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Obaj odpowiedzą za posiadanie oraz transgraniczny przemyt na teren RP znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych, a ponadto posiadanie przyrządów służących do nielegalnego ich wytwarzania.

Sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zadecydował, że obaj zatrzymani najbliższe 3 miesiące spędzą za kratami.

Podejrzanym grozi kara więzienia nie krótsza niż 3 lata.

(KWP w Bydgoszczy / pz)

Powrót na górę strony