Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny podpalacz zatrzymany

Data publikacji 02.09.2016

Praca myśliborskich policjantów doprowadziła do ustalenia i zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o liczne podpalenia, do których dochodziło na terenie miasta. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na udowodnienie 32- latkowi 4 takich czynów. Łączna wartość strat, które spowodował swoją przestępczą działalnością to ponad 145 tys. złotych. Podejrzewany usłyszał zarzuty zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Na przełomie lipca i sierpnia br. do myśliborskich  funkcjonariuszy docierały zgłoszenia dotyczące podpaleń mienia znajdującego się na terenie miasta. Sprawca poprzez podpalenie zniszczył kiosk spożywczo – przemysłowy wraz ze znajdującym się tam towarem, sprzętem elektronicznym i AGD. Ponadto w ten sam sposób zniszczony został samochód marki VW Transporter, pojemniki na śmieci oraz elewacja sklepu wielkopowierzchniowego i budynku użyteczności publicznej. Właściciele wycenili straty na łączną kwotę ponad 145 tys. zł.

Funkcjonariusze pracujący nad sprawą ustalili, że za wszystkie te czyny może odpowiadać jedna  osoba. Poczynione przez nich ustalenia doprowadziły do wytypowania, a następnie zatrzymania podejrzewanego mężczyznę. Okazał się nim 32- letni mieszkaniec powiatu myśliborskiego.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu, a policyjni śledczy w tym czasie gromadzili materiał dowodowy pozwalający na postawienie mu zarzutów. Funkcjonariusze udowodnili mu 4 zniszczenia mienia poprzez podpalenia ustalając jednocześnie, że przestępczym procederem zajmował się od 18 lipca do 28 sierpnia 2016 r.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. 32- latek znany jest Policji, w przeszłości był już notowany.  Zatrzymanemu za zniszczenie mienia zgodnie z kodeksem karnym może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi za kratkami.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony