Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowani przez zambrowskich policjantów

Data publikacji 02.09.2016

Funkcjonariusze Policji z zambrowskiej jednostki tylko w ostatnich dniach interweniowali wobec dwóch osób, które chciały odebrać sobie życie. W obydwu tych przypadkach szybkie i sprawne działanie policjantów zapobiegło tragedii.

W ostatnich dniach sierpnia zambrowscy policjanci interweniowali wobec dwóch osób, które chciały popełnić samobójstwo. Pierwszy przypadek dotyczył 25-letniego mieszkańca jednej z zambrowskich gmin, który pokłócił się z ojcem, po czym wybiegł z domu informując rodzinę, że się powiesi. Natychmiast po informacji, jaka dotarła do zambrowskich policjantów, zarządzono poszukiwania desperata. W działaniach oprócz funkcjonariuszy Policji wzięli także udział strażacy. Młodego człowieka odnalazł przewodnik z psem służbowym w momencie, gdy ten siedział już na drzewie.

Drugi przypadek dotyczył zdarzenia, które miało miejsce na terenie Zambrowa. W tym wypadku policjanci uratowali 54-latka. Mężczyzna, próbował powiesić się na balkonie. Funkcjonariusze odczepili desperata i udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, następnie trafił on na oddział ratunkowy miejscowego szpitala.

W obydwu tych przypadkach, szybkie i sprawne działanie policjantów zapobiegło tragedii.

(KWP w Białymstoku / pz)

Powrót na górę strony