Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przecenili swoje umiejętności i mogło dojść do tragedii

Data publikacji 05.09.2016

Kieleccy policjanci z patrolu wodnego uratowali czterech mężczyzn w wieku od 27 do 42 lat, którzy pływali skuterami po akwenie Chańcza, w powiecie kieleckim. Mężczyźni potrzebowali natychmiastowej pomocy, po tym jak ich przejażdżka zakończyła się upadkiem do wody.

W sobotę, 03.09.br., około godziny 15:00, policjanci z patrolu wodnego pełnili służbę na akwenie w Chańczy. W odległości 300 metrów od linii brzegowej mundurowi zauważyli dryfujący skuter wodny, a obok niego w wodzie dwóch mężczyzn wzywających pomocy. Policjanci natychmiast ruszyli na ratunek. Po dopłynięciu na miejsce wydostali na pokład łodzi dwóch poszkodowanych 29 i 32-latka. Jak się okazało w trakcie czynności, mężczyźni byli trzeźwi, lecz 32-latek pływający skuterem nie posiadał stosownych uprawnień, a jednostka pływająca nie była dopuszczona do żeglugi. Podczas gdy policyjny patrol płynął do brzegu z uratowanymi mężczyznami w tym samym momencie mundurowi zauważyli kolejny przewrócony skuter, a obok 27 i 42-latka, którzy mieli problemy z wydostaniem się z wody. Potrzebujący pomocy mężczyźni trafili na pokład policyjnej łodzi, a skutery doholowano do brzegu. W obu przypadkach powodem nieprzemyślanego zachowania podczas wypoczynku nad wodą, był brak wyobraźni i przecenianie własnych umiejętności.

Gdyby nie profesjonalna i szybka pomoc policjantów mogło dojść do tragedii. Wielu wypoczywających nad wodą ewidentnie ignoruje apele i zakazy jakie należy przestrzegać by nie doszło do wypadku. Przecenianie własnych możliwości nad wodą, może również być przyczyną utraty zdrowia a nawet życia.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja