Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z "pirackimi" filmami

Data publikacji 07.01.2008

Wrocławscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy handlowali "pirackimi" nośnikami zawierającymi filmy. Mężczyźni zostali zatrzymani na jednej z wrocławskich giełd elektronicznych. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nich ponad 600 płyt DVD. Powstałe na szkodę producentów straty szacuje się na kwotę blisko 51 000 zł.

 Policjanci Sekcji dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu na jednej z wrocławskich giełd elektronicznych, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 26 oraz 16 - latka, podejrzanych o obrót nielegalnie skopiowanymi nośnikami.

Zatrzymani, na swoich stoiskach oferowali do sprzedaży "pirackie" płyty DVD zawierające nielegalne kopie filmów i bajek. Policjanci znaleźli przy nich ponad 600 płyt DVD oraz blisko 230 plastikowych opakowań z kolorową poligrafią. Wartość zabezpieczonego mienia szacuje się na kwotę blisko 8 400 zł, natomiast wartość strat w wyniku tego nielegalnego procederu powstałych na szkodę producentów szacuje się na kwotę ponad 50 000 zł.

Przypomnijmy, że za nielegalne rozpowszechnianie cudzych utworów grozi kara nawet do 2 lat, a w przypadku, gdy sprawca uczynił sobie z tego nielegalnego procederu stałe źródło dochodu, nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony