Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ruszyło go sumienie

Data publikacji 07.01.2008

Skruszony mężczyzna pojawił się w komisariacie i przyznał do kradzieży a następnie sprzedaży kradzionych części samochodowych na allegro. Jak stwierdził – ruszyło go sumienie.

W niedzielę o godz. 13:10, do komisariatu policji we Wrzeszczu, zgłosił się 31-letni Tomasz K., mieszkaniec Gdańska, który oświadczył, że ruszyło go sumienie wie że źle robił i chciałby przyznać się do kradzieży części samochodowych z magazynu firmy w której pracuje.

Jak oświadczył, w październiku i listopadzie wynosił części, które następnie sprzedawał na Allegro. Policjanci odzyskali część przedmiotów, których jeszcze nie sprzedał. Dzięki danym zawartym na dysku zabezpieczonego komputera należącego do sprawcy pozostałe kradzione a następnie sprzedawane przedmioty będą systematycznie odzyskiwane.

Jak się okazało, właściciel firmy podejrzewał, że ktoś dokonuje kradzieży części. Straty wycenił na około 3.000 złotych.

Zatrzymanemu postawiono zarzut kradzieży, poddał się on samoukaraniu – kara 1 rok w zawieszeniu na 3 lata, grzywna w wysokości 500 złotych oraz naprawienie wyrządzonej szkody.

Powrót na górę strony