Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany uciekając strzelał do policjantów – został zatrzymany

Data publikacji 05.09.2016

Po kilkugodzinnej akcji małopolscy policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego, który podczas kontroli drogowej podał fałszywe dane, a następnie rzucił się do ucieczki i strzelał do policjantów. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Przed stróżami prawa skrył się na prywatnej posesji na drzewie, na drewnianej platformie do dziecięcych zabaw. Miał przy sobie broń, dlatego w akcji wzięli udział także antyterroryści. Na miejscu pojawili się także policyjni negocjatorzy. Ostatecznie uciekinier oddał się w ręce policji.

3 września 2016 r. po godz. 2 w Skawinie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód. Kierujący autem 30-letni mężczyzna, mieszkaniec Krakowa, podawał w jej trakcie fałszywe dane osobowe.

Policjanci w wyniku podjętych czynności na miejscu kontroli ustalili prawdziwe dane kierowcy. Okazało się wówczas, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym. W momencie kiedy policjanci próbowali go formalnie zatrzymać, on nagle zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg za uciekającym. Po kilku metrach mężczyzna odwrócił się i oddał strzały w kierunku policjantów. Jeden z policjantów także użył broni palnej. 30-latkowi udało się uciec. Nikt nie został ranny.

Zorganizowano poszukiwania zbiega. Ok. godz. 9 na jednej z ulic w Skawinie policjanci zauważyli odpowiadającego rysopisowi mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać w kierunku domków jednorodzinnych. W trakcie penetracji terenu na jednej z posesji policjanci zwrócili uwagę na drewnianą konstrukcję na drzewie, która służyła do zabaw dziecięcych. Gdy przyjrzeli się bliżej okazało się, że na tej platformie ukrywa się poszukiwany 30-latek.

Mężczyzna został zatrzymany przez policyjnych antyterrorystów. Ponieważ w momencie zatrzymania odgrażał się samobójstwem na miejscu pracowali też policyjni negocjatorzy.

Po zatrzymaniu mężczyzna pod eskortą policjantów został przewieziony do szpitala na wykonanie niezbędnych badań lekarskich, a następnie osadzony w PDOZ, gdzie oczekuje na dalsze czynności procesowe m.in. przesłuchanie i postawienie zarzutów.

(KWP w Krakowie / mw)

 

Film Poszukiwany uciekając strzelał do policjantów – został zatrzymany

Pobierz plik Poszukiwany uciekając strzelał do policjantów – został zatrzymany (format mp4 - rozmiar 10.26 MB)

Powrót na górę strony