Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca fałszywego alarmu namierzony przez Internet

Data publikacji 07.01.2008

Policjanci z warszawskiej Ochoty zatrzymali mężczyznę, który w sobotni wieczór zadzwonił na alarmowy numer 112 z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego. "Bomba" miała być zemstą za spędzenie przez niego 8 miesięcy w więzieniu. Policjanci potrzebowali tylko kilku godzin i Internetu na ustalenie oraz zatrzymanie Dariusza L. 34-latek nie uniknie odpowiedzialności za swój czyn.

W sobotni wieczór, tuż po godzinie 20:00 na telefon alarmowy stołecznej Policji zadzwonił mężczyzna z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego, w komendzie przy ulicy Opaczewskiej. Rozmówca powiedział, że zabije wszystkich policjantów za to, że 8 miesięcy spędził przez nich w więzieniu. Od razu po zakończeniu rozmowy policjanci rozpoczęli sprawdzanie, czy rzeczywiście w budynku znajduje się ładunek wybuchowy. Na miejsce skierowano specjalnie wyszkolonego psa, wezwano również dodatkowe załogi policyjne. Na szczęście informacja o "bombie" okazała się kolejnym fałszywym alarmem.


Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że mężczyzna dzwonił z telefonu komórkowego, na terenie Warszawy. Podjęte działania doprowadziły kryminalnych do informacji o prawdopodobnym sprawcy fałszywego alarmu. Policjanci szybko ustalili jak się nazywał. Teraz pozostało tylko namierzyć miejsce, gdzie mógł przebywać. Korzystając ze wszelkich możliwych źródeł, kryminalni sięgnęli także do zasobów Internetu. Informacje o poszukiwanym mężczyźnie policjanci odnaleźli na jednym z portali. Te wiadomości okazały się bardzo cenne. Dzięki nim kryminalni ustalili bardzo prawdopodobne miejsce pobytu Dariusza L.
Mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu przy Al. Jerozolimskich. 34-latek trafił prosto zza kratki policyjnej celi. Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że wobec mężczyzny toczy się sprawa o rozbój, z 2001 roku. Wówczas Dariusz L. przebywał przez 8 miesięcy w areszcie.


Stołeczni policjanci wielokrotnie przestrzegali przed skutkami "żartów" o podłożeniu ładunku wybuchowego. Osoby, które decydują się na taki krok muszą mieć świadomość, że nie unikną odpowiedzialności. Za tego typu postępowanie grozić im może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności i obciążenie kosztami akcji.

Film Sprawca fałszywego alarmu namierzony przez Internet


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Sprawca fałszywego alarmu namierzony przez Internet (format flv - rozmiar 1.23 MB)

Powrót na górę strony