Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Już 16 członków grupy "Bajbusa" pod kluczem

Data publikacji 14.03.2006

Stołeczni policjanci wspólnie funkcjonariuszami z Radomia zatrzymali kolejne trzy osoby z grupy "Bajbusa". Wcześniej wpadło 12 członków tego gangu. Wszyscy odpowiadają za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Przestępcy napadali na hurtownie odzieżowe.

Wspólne działania policjantów z Wydziału Kryminalnego, Dochodzeniowo-Śledczego KSP i Komendy Wojewódzkiej w Radomiu, zakończyły się kolejnymi zatrzymaniami osób z tzw. grupy "Bajbusa". Pierwszy z nich, 27-letni Marek K. wpadł wczoraj wieczorem na jednym z osiedli mieszkaniowych w Grójcu. Kolejni dwaj członkowie grupy przestępczej wpadli dzisiaj rano.

Funkcjonariusze przypuszczali, że jeden z przestępców może mieć broń. Dlatego też wejście na posesję i zatrzymanie mężczyzny odbyło się bardzo dynamicznie i sprawnie. Kiedy Sylwester G. (51 l.) zauważył policjantów, zdążył jedynie odrzucić foliową torbę na dach. Jak się okazało, w reklamówce ukryty był rewolwer z pełnym magazynkiem ostrej amunicji. Na posesji zabezpieczono kilka luksusowych samochodów na poczet przyszłych kar. Następny z przestępców wpadł przed własnym mieszkaniem w Alei Niepodległości. 48-letni Andrzej N. także nie miał czasu na ucieczkę.

Prowadzący sprawę ustalili także, że będący w ich zainteresowaniu jeszcze jeden członek gangu, od kilkunastu dni przebywa już w areszcie śledczym.

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a Sylwester G. dodatkowo odpowie za nielegalne posiadanie broni. O ich najbliższej przyszłości zadecyduje sąd.

Stołeczni policjanci, już trzykrotnie zatrzymywali gangsterów z grupy "Bajbusa". Najpierw wpadło ich dziewięciu, kilka dni później kolejnych dwóch i na początku marca jeszcze jeden. Gang ma na swoim koncie głównie napady na hurtownie odzieżowe na terenie Warszawy i okolic.

Powrót na górę strony