Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował po narkotykach

Data publikacji 07.01.2008

Policjanci z mrągowskiej drogówki zatrzymali do kontroli BMW, którego kierowca, 22-letni mieszkaniec Mrągowa, był pod wpływem narkotyków. Policjanci użyli testera, który wykazał, że Michał M. zażył amfetaminę.

W samochodzie oprócz kierowcy znajdowało się jego trzech kolegów, również mieszkańców Mrągowa. Podczas przeszukania pojazdu i wszystkich pasażerów policjanci znaleźli około 12 gram amfetaminy, 72 gramy haszyszu i 0,5 grama marihuany oraz 37 sztuk tabletek ecstasy. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków to 4 tys. zł. Kierowca oraz pasażerowie zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Dziś o ich losie zadecyduje Prokurator Rejonowy w Mrągowie.
Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Tymczasem działdowscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców miasta, którzy mieli ponad 70 gram środków odurzających. Policjanci zatrzymali do kontroli mazdę. W aucie było dwóch mężczyzn, którzy byli podejrzewani o posiadanie narkotyków. Na sygnał policjantów samochód zatrzymał się na ulicy Wolności. Po chwili od strony pasażera otworzyły się drzwi samochodu i młody mężczyzna zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Po chwili 20 –latek był już w rękach policjantów. Po przeszukaniu było już jasne, co było powodem takiego zachowania Dawida C. Miał przy sobie 30 gram amfetaminy i woreczek z marihuaną.

Drugi z mężczyzn 26 – letni Artur P., który był kierowcą i właścicielem samochodu również miał narkotyki. W samochodowej skrytce w trzech foliowych woreczkach policjanci znaleźli ponad 40 gram marihuany. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, a samochód zabezpieczono.
Podejrzani usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz przygotowania ich do sprzedaży. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. W tym samym dniu na wniosek policjantów i prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzn areszt tymczasowy.


Za posiadanie narkotyków odpowie także 30-latek z Elbląga. W miniony piątek kryminalni zatrzymali go przy ulicy Robotniczej. Piotr O. miał przy sobie susz roślinny zawinięty w skrawek papieru. Młody mężczyzna trafił do policyjnej celi. Jeżeli testy potwierdzą, że znaleziona substancja jest narkotykiem mężczyzna usłyszy zarzut.

Policjanci przypominają, że posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony