Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali okraść 84-latkę "na wnuczka"

Data publikacji 07.01.2008

Brzescy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn (17 i 18 lat), którzy próbowali wyłudzić od mieszkanki tego miasta 5 tys. zł działając metodą "na wnuczka". Dzięki rozwadze 84-latki zamiast z ofiarą, mężczyźni spotkali się z policjantami. Zatrzymani przyznali się do zarzucanego im czynu. Teraz będą podpisywać listę osób dozorowanych, a za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Do 84-letniej mieszkanki Brzegu zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuczka i poinformował ją, że miał wypadek drogowy i potrzebuje 5 tys. zł na holowanie pojazdu i badania. Powiedział kobiecie, że po pieniądze, w jego imieniu przyjedzie kolega. Wskazał też miejsce w którym mieliby się spotkać, by przekazać pieniądze. Czujna mieszkanka Brzegu zadzwoniła do swojego syna, który o sytuacji powiadomił dyżurnego brzeskiej Policji.

Pół godziny po pierwszym telefonie, na miejscu spotkania zjawiło się dwóch młodych mieszkańców Wrocławia. Zamiast starszej pani natknęli się na policjantów. Mężczyźni przyznali się do próby oszustwa. Mężczyznom za ten czyn grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony