Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji

Data publikacji 06.09.2016

Z okazji mołdawskiego Dnia Niepodległości, pod koniec sierpnia br. odbył się III Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej w Kiszyniowie. W rozgrywkach na sztucznej nawierzchni wzięło udział 16 drużyn, w tym goście zagraniczni z Litwy, Gruzji i Rumuni i Polski. Po zaciętej i wyrównanej walce zwycięzcą Turnieju okazała się polska Reprezentacja Komendanta Głównego Policji.

Turniej rozgrywany był w formule 2 x 15 minut w siedmioosobowych zespołach. Podczas oficjalnego losowania drużyny zostały podzielone na 4 grupy po 4 zespoły w każdej. W trakcie pierwszego dnia rozgrywek nasza reprezentacja w przekonującym stylu pokonała dwie drużyny służb mołdawskich, a także Reprezentację Narodową Policji gruzińskiej. Dzięki posiadanym kwalifikacjom polska kadra zapewniła sobie pewny awans do fazy pucharowej.

W ćwierćfinale nasza drużyna zmierzyła się z Reprezentacją Narodową Policji litewskiej. Zorganizowana gra w defensywie oraz skuteczność naszych zawodników zapewniły zwycięstwo 2:0 i udział w kolejnej rundzie.

W półfinale rywalem reprezentacji Komendanta Głównego Policji była reprezentacja gospodarzy. Mecz rozegrany został na bardzo wysokim piłkarskim poziomie. Kluczowe okazało się przygotowanie fizyczne i mentalne, a także konsekwentna gra naszych reprezentantów od pierwszego do końcowego gwizdka sędziego. Na upragnione bramki trzeba było czekać jednak do drugiej połowy. Zwycięstwo 2: 0 dało awans naszej drużynie do finału rozgrywek. W finale reprezentacja Komendanta Głównego Policji zmierzyła się z drużyną Narodową Policji rumuńskiej. Od pierwszego gwizdka na boisku dominowała twarda walka. Pierwsza połowa, w wyrównanej grze, zakończyła się wynikiem remisowym 0:0. Druga połowa dla naszych piłkarzy okazałą się szczęśliwa i już w pierwszych minutach biało-czerwoni strzelili wymarzoną bramkę, obejmując prowadzenie. Rumuni starali się za wszelką cenę odrobić straty i postawili na ostrą grę, jednak przygotowanie technicznie naszej drużyny okazało się zaporą nie do przejścia. Po wyprowadzonej przez Polaków kontrze, wynik  został podwyższony na 2:0. Nasi rywale nie składali jednak broni i walczyli do końca. Na 2 minuty przed końcem Rumuni zdobyli kontaktową bramkę i zmienili wynik na 2:1. Dzięki wspaniałej grze naszej reprezentacji rezultat nie uległ zmianie i po ostatnim gwizdku mogliśmy się cieszyć z najwyższym miejscem na podium.

Podczas oficjalnego zakończenia Turnieju nasi reprezentanci z dumą odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a następnie odebrali z rąk organizatora puchar dla najlepszej drużyny Turnieju oraz złote medale. To ogromny sukces naszej reprezentacji.

Po zakończeniu Turnieju reprezentacja Komendanta Głównego Policji została zaproszona przez szefa mołdawskiej jednostki antyterrorystycznej do ich siedziby, gdzie zapoznała się z historią powstania jednostki, jej funkcjonowaniem, wyposażeniem oraz strukturą organizacyjną. 

Gratulujemy wspaniałego wyniku koordynatorowi i trenerowi reprezentacji Andrzejowi "Pułkowi" Kuczyńskiemu oraz jego drużynie w składzie:  Andrzej Sokal, Dariusz Piwowarek (CBŚP), Łukasz Matyśkiewicz (KSP), Piotr Pacholski, Kamil Głośny (KWP Katowice), Marcin Mąka (KWP Olsztyn), Patryk Marzec, Piotr Świerczyński (KWP Kraków), Rafał Gnap (KWP Szczecin).

Życzymy kolejnych sukcesów w nadchodzących turniejach i rozgrywkach sportowych.

(KGP / zw)

 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
 • Sukces Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
Powrót na górę strony