Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

10 km leśnego pościgu zwieńczone sukcesem

Data publikacji 07.01.2008

Przeszło 10 kilometrów biegiem- taki dystans pokonała dwójka mińskich kryminalnych za26-letnim Robertem F. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Policianci uciekiniera zatrzymali i obezwładnili w leśnym zaułku. Teraz 26-latek trafi do więzienia.

Mińscy kryminalni pracowali nad sprawą 26-letniego Roberta F. Mężczyzna był poszukiwany za jazdę po kielichu i spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Najbliższe trzy lata Robert F. miał spędzić w więzieniu. Policjanci ustalili gdzie 26-latek mógł przebywać. Równo o godzinie 10.00 ruszyli do akcji. Kiedy wjechali na posesję poszukiwany zaczął uciekać w stronę pobliskiego lasu. Funkcjonariusz i policjantka natychmiast ruszyli za nim w pościg. Kryminalni cały czas podążali tropem zbiega. Przebiegli przez okoliczne łąki i lasy. W sumie przemierzyli 10 kilometrów za uciekającym 26-letnim Robertem F. Mężczyzna liczył na to, że zgubi "policyjny ogon", kiedy ukryje się w zagajniku. Bardzo się przeliczył.  

Funkcjonariusze nawet na chwilę nie dali za wygraną. Kiedy tylko zobaczyli poszukiwanego od razu go zatrzymali. Mężczyzna próbował stawiać jeszcze opór, ale kilka sprawnych chwytów obezwładniających ostudziło jego zapał do ponownej ucieczki. W kajdankach na nadgarstkach Robert F. trafił do mińskiej komendy. Stamtąd w policyjnym konwoju zostanie przetransportowany do zakładu karnego.
Powrót na górę strony