Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Produkował" petardy z granulatu

Data publikacji 07.01.2008

Pół worka granulatu do produkcji materiałów wybuchowych znaleźli policjanci w mieszkaniu mężczyzny, który „produkował” petardy. Jedna z petard w Sylwestra zniszczyła 70 proc. szyb w oknach kamienicy przy ulicy Staszica.

W Sylwestra 2007 roku około godziny 19.00 policjanci z Jeżyc otrzymali informacje, że wybuch petardy spowodował zniszczenie ponad 70 % szyb w oknach jednej z kamienic przy ulicy Staszica. Mimo, że patrole policji pojawiły się na miejscu zdarzenia już po kilku minutach, nie udało się wówczas ustalić sprawców całego zajścia.

Dokładne okoliczności sprawy jeżyccy policjanci wyjaśnili już po dwóch dniach. Ustalili, że petardę odpalił 21 – letni Leszek S. Wymieniony mężczyzna przyznał się, że ładunek skonstruował i odpalił sam. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli około pół worka ogólnie dostępnego granulatu, który posłużył do stworzenia materiału wybuchowego. Do sprawy zatrzymano także 32 letniego Dariusza S. To on przygotował zapalnik, który potem wykorzystany został w petardzie.

Obu mężczyznom postawiono zarzuty. Wobec Dariusza S. zastosowany został dozór, natomiast wobec Leszka S. sąd zdecydował o zastosowaniu aresztu tymczasowego. Mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony