Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradli 84-letnią staruszkę

Data publikacji 08.01.2008

Policjanci ze Świebodzina zatrzymali trzy kobiety i mężczyznę okradających starsze osoby. Kobiety wchodziły do mieszkań pod pretekstem sprzedaży koców. Mężczyzna był ich kierowcą. Ofiarą szajki padła 84-letnia staruszka. Policjanci odzyskali skradzione jej pieniądze.

Świebodzińscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży mieszkaniowej do której doszło w Lubinicku. Złodziejkami były rzy kobiety, które weszły do mieszkania 84-letniej kobiety oferując do sprzedaży koce. Wykorzystując moment nieuwagi staruszki, kobiety splądrowały jej szafę i ukradły trzymane tam pieniądze- pięć tysięcy złotych. Następnie wyszły z mieszkania i odjechały samochodem, w którym czekał już na nie kierowca.

Policjanci od razu po zgłoszeniu zaczęli szukać sprawców. W miejscowości Kaława patrol policji zauważył podejrzany samochód, który na ich widok gwałtownie przyspieszył. Podjęty pościg doprowadził do szybkiego zatrzymania przestępców. Zatrzymani to mieszkańcy województwa opolskiego w wieku od 44 do 66 lat. Wszyscy trafili do komendy policji. Mundurowi odzyskali skradzione pieniądze, które wrócą do właścicielki. Policjanci sprawdzą również, czy sprawcy okradli inne osoby.

Za przestępstwo kradzieży sprawcom grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony