Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za złodziejem… wpław

Data publikacji 15.03.2006

Około północy policjanci z Komisariatu w Żychlinie podczas patrolu zauważyli młodego mężczyznę, który wybił szybę w polonezie caro, skradł radio, gaśnicę i zaczął uciekać. Radiowóz natychmiast ruszył w pościg.

Gdy sprawca wbiegł w miejsce, gdzie radiowóz nie mógł wjechać jeden z policjantów wysiadł z auta i zaczął za nim biec. Adrenalina najprawdopodobniej dodawała sił sprawcy, który biegł coraz szybciej. W ucieczce przeszkodziła mu jednak rzeka Słudwia. Sprawca widząc biegnącego za nim policjanta niewiele myśląc wskoczył do wody i próbował uciekać dalej.

Policjant nie zrezygnował z pościgu. Również wskoczył do lodowatej wody, mimo temperatury powietrza w granicach minus 10 stopni. Jak się okazało policjant o wiele lepiej pływał od sprawcy i po chwili obezwładnił go w wodzie.

W tym czasie drugi policjant podjechał radiowozem na nabrzeże rzeki i pomógł koledze wyciągnąć sprawcę z rzeki. 25-latek, który jest już doskonale znany policjantom z przestępczej działalności odpowie za kradzież z włamaniem.

Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony