Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włocławscy policjanci wynieśli mężczyznę z płonącego budynku

Data publikacji 13.09.2016

Włocławscy policjanci uratowali życie mężczyźnie, który znajdował się w płonącym budynku. Po otrzymaniu informacji funkcjonariusze natychmiast zjawili się we wskazanym miejscu i wynieśli na zewnątrz 52-latka. Mężczyzna przeżył dzięki przypadkowemu świadkowi i szybkiej reakcji mundurowych.

Dzisiejszej nocy, 13.09.br., tuż przed 1.00, na telefon alarmowy włocławskiej policji zadzwonił mężczyzna prosząc o podanie numeru telefonu do straży pożarnej. Poinformował on ponadto, że przy ul. Toruńskiej pali się opuszczony dom, ale może tam przebywać bezdomny. W obliczu takiej informacji reakcja dyżurnego była natychmiastowa. Niezależnie od powiadomienia o sytuacji straży pożarnej na miejsce skierowany został policyjny patrol.

Sierż. Michał Kaczmarek i sierż. Przemysław Andrzejewski dotarli na miejsce jako pierwsi. Wtedy zauważyli wydobywający się przez zamknięte okna gęsty dym i płomienie. Mundurowi wiedzieli, że w pomieszczeniach opuszczonego budynku może się ktoś znajdować, dlatego nie zważając na okoliczności, natychmiast weszli do środka. Rzeczywiście, w jednym z pomieszczeń znaleźli mężczyznę, którego bez chwili namysłu wynieśli na zewnątrz. Tam zajęła się nim załoga karetki pogotowia. Jak się okazało, 52-latek był nietrzeźwy.

Z całą pewnością to sprawne i szybkie działanie policjantów pozwoliło na szczęśliwe zakończenie tej historii. Gaszeniem ognia, jak zawsze w takich przypadkach, zajęli się strażacy.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja