Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie w zroganizowaną grupę przestępczą

Data publikacji 08.01.2008

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego we współpracy z policjantami z Katowic i Bielska-Białej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Jej członkowie kradli samochody, fałszowali karty płatnicze, dokumenty i handlowali na wielką skalę narkotykami i środkami halucynogennymi. Funkcjoanriusze znaleźli w mieszkaniach przestępców broń kamizelkę kuloodporną i radiostację. Zatrzymano 7 osób. 6 z nich już zostało tymczasowo aresztowanych.

Funkcjonariusze zatrzymali dwie kobiety i pięciu mężczyzn w wieku od 26 do 37 lat, mieszkańców Bielska-Białej i okolicznych miejscowości. Podczas przeszukań w ich domach i mieszkaniach policjanci znaleźli dwie sztuki broni (czeska CZ-ka i rewolwer Colt) z ostrą amunicją, pistolet gazowy, miotacz gazu łzawiącego, kamizelkę kuloodporną, hełm kevlarowy i radiostację przystosowaną do odbioru policyjnych częstotliwości. Poza tym policjanci znaleźli znaczną ilość narkotyków (ekstazy, kokaina, amfetamina i marihuana) i około 10 kg tabletek psychotropowych bardzo silnego leku o działaniu nasennym, nazywanego potocznie „tabletką gwałtu”.
Policjanci znaleźli też u zatrzymanych cztery elektroniczne urządzenia, tzw. „nakładki” na czytniki bankomatów, służące do kopiowania danych z kart płatniczych klientów iu 50 kart przygotowanych do podrobienia i wykorzystania, jako autentyczne.

Policjanci zabezpieczyli 10 samochodów osobowych (m.in. vw pheaton, vw sharan, BMW Z3, audi A6, toyota camry, seat inka), dwa pojazdy terenowe typu „quad” i skuter wodny łącznej wartości około 1.500.000 zł oraz dzieła sztuki – obrazy, ikony i rzeźby.

Zatrzymani usłyszeli już w Prokuraturze Rejonowej w Cieszynie zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu narkotykami, nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji, fałszowania kart płatniczych, fałszowania dokumentów legalizujących fikcyjne transakcje kupna i sprzedaży samochodów oraz przygotowania do wyłudzenia danych z kart bankomatowych, za co może im grozić do 8 lat więzienia. Na wniosek policji i prokuratury sąd aresztował już 6 zatrzymanych osób. Jedna z kobiet objęta została policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju.
Powrót na górę strony