Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy podpaleń dyskotek, rozbojów i włamań

Data publikacji 08.01.2008

Pięciu mężczyzn działających od ponad roku w grupie przestępczej zatrzymali policjanci z Mielca. Zatrzymani mają na swoim koncie liczne włamania, rozboje, a także podpalenia na terenie powiatu mieleckiego. Policjanci odzyskali sprzęt RTV, m.in. dwa telewizory plazmowe, kilka telefonów komórkowych. Straty powstałe w wyniku działalności tej grupy przestępczej szacuje się na pół miliona złotych.

Od roku funkcjonariusze z Mielca gromadzili dowody przeciwko kilku mężczyznom, których podejrzewali o popełnianie przestępstw. Intensywna praca pozwoliła na zatrzymanie od 3 stycznia do dzisiaj pięciu mężczyzn. Są to młodzi mieszkańcy powiatu mieleckiego w wieku od 21 do 25 lat. Przy jednym z zatrzymanych policjanci znaleźli narkotyki. Trwają intensywne czynności procesowe z ich udziałem. Trzech z nich już zostało tymczasowo aresztowanych, a o losach pozostałych zadecyduje prokuratura i sąd.

W 2006 roku mężczyźni włamali się i okradli lokale w Chorzelowie oraz w Mielcu. Odpowiedzą też za rozbój z nożem na dwóch osobach w Mielcu. Bandytom udowodniono również kilka przestępstw popełnionych w roku 2007: m.in.: włamanie do pomieszczeń biurowych w Mielcu, próbę włamania do sklepu odzieżowego w Czerminie i podpalenie dyskoteki w tej samej miejscowości. Mężczyźni upozorowali też włamanie do dyskoteki w Borowej, a kilkanaście dni później podpalili ją i zgłosili to, chcąc uzyskać odszkodowanie z ubezpieczenia. W tych sprawach odpowiadać będą również za składania fałszywych zeznań i za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie.

Policjanci ustalili też, że zatrzymani zatopili część skradzionych rzeczy w Wisłoku, w Czarnej koło Łańcuta. Dziś strażacy wydobędą z rzeki skradzione przez nich przedmioty.

Powrót na górę strony