Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapłacił "fałszywką" za przyprawę

Data publikacji 08.01.2008

Nawet do 25 lat pozbawienia wolności grozi 22-latkowi, który jest podejrzewany o fałszowanie pieniędzy. Przemysław S. wpadł w ręce policjantów, po tym jak w jednym ze sklepów w Nidzicy zapłacił "fałszywką" za przyprawę warzywną. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli 30 fałszywych banknotów 20-złotowych, sprzęt komputerowy, kserokopiarkę oraz kilkanaście płyt CD.

Dochodziła godzina 14.00, kiedy do sklepu przy ulicy 30-lecia w Nidzicy przyszedł młody mężczyzna. Poprosił przyprawę warzywną, za którą zapłacił ekspedientce 20-złotowym banknotem. Sprzedawczyni wydała resztę. Jednak trzymany w ręku banknot wydał się jej podejrzany. Natychmiast wybiegła za klientem. Niestety mężczyzna zdążył już wsiąść do auta. Ekspedientka długo się nie zastanawiając, spisała numery rejestracyjne samochodu. Zaniepokojona całą tą sytuacją o swoich podejrzeniach powiadomiła oficera dyżurnego nidzickiej komendy Policji.

Z jej opisu wynikało, że owym klientem był młody mężczyzna, w wieku około 25 lat. Poszkodowana dokładnie opisała także jego ubiór. Funkcjonariusze na podstawie otrzymanych informacji ustalili właściciela auta. Jak się okazało mężczyzna był już notowany i funkcjonariusze dysponowali jego zdjęciem. Na jego podstawie ekspedientka rozpoznała w mężczyźnie osobę, która zapłaciła fałszywym banknotem.
22-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Jak się okazało Przemysław S. nie przez przypadek miał fałszywy banknot. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli około 30 fałszywych 20-złotówek, sprzęt komputerowy, kserokopiarkę oraz kilkanaście płyt CD.

Dzisiaj 22-latek będzie przesłuchiwany. Jeżeli zostanie mu przedstawiony zarzut fałszowania pieniędzy, to najbliższe 25 lat może spędzić za kratkami. Funkcjonariusze zwrócą się także z wnioskiem o zastosowanie wobec Przemysława S. tymczasowego aresztu.
Powrót na górę strony