Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłował ukraść vw passata, trafił do aresztu

Data publikacji 14.09.2016

To już kolejny w ostatnim czasie sukces policjantów stołecznego Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który pod koniec lipca br. usiłował ukraść vw passata w podwarszawskim Brwinowie. Mężczyzna działał wspólnie z innym, który w dalszym ciągu jest poszukiwany przez policję. Zatrzymanemu Arturowi Sz. został przedstawiony zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodu. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Do zdarzenia doszło w nocy 29 lipca br. Dwaj mężczyźni usiłowali dokonać kradzieży vw passata, zaparkowanego na dwupoziomowym garażu w podwarszawskim Brwinowie. Sprawcy włamali się do samochodu, ale nie dokonali jego kradzieży.

W trakcie oględzin miejsca zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej funkcjonariuszy udało się ustalić tożsamość sprawców.

6 września br. stołeczni policjanci zatrzymali jednego z podejrzanych – 33-letniego Artura Sz. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut włamania i usiłowania kradzieży pojazdu. Decyzją sądu podejrzany trafił do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Drugi z mężczyzn w dalszym ciągu jest poszukiwany przez policję.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

(KSP / mw)

 

Powrót na górę strony