Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XXIII finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”

W dniach 14 – 16 września 2016 r. w Szkole Policji w Słupsku rozgrywany jest już XXIII finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. W duchu sportowej rywalizacji swoją wiedzę i umiejętności prezentują 34 dwuosobowe patrole policyjne z terenu całego kraju.

Policja jest organizacją nowoczesną, stale doskonalącą swoje metody i narzędzia działania. Musi być formacją nowoczesną, nie tylko w aspekcie technicznym czy informatycznym, ale przede wszystkim nowoczesną w sposobie myślenia. Dbałość o profesjonalizm wymaga permanentnego podnoszenia poziomu wiedzy i umiejętności wszystkich policjantów.

Istotnym elementem systemu doskonalenia zawodowego podnoszącego poziom wiedzy i umiejętności policjantów „pierwszego kontaktu” są turnieje wiedzy prewencyjnej. Podkreślenia wymaga fakt, że najdłuższą tradycję organizacyjną posiadają Ogólnopolskie Zawody Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”, które wśród policjantów doczekały się nawet sympatycznego określenia „Czar Par”. W obecnym roku rozgrywany jest już XXIII finał tegoż turnieju.

Tegoroczny finał jest szczególny, albowiem na wniosek Komendanta Głównego Policji Pana nadinsp. Jarosława Szymczyka został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, który ufundowała również Puchar Przechodni, o zdobycie którego rywalizować będzie 34 pary patrolowe reprezentujące wszystkie garnizony. Inicjatywę docenił również Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak, który ufundował nagrody dla trzech najlepszych par patrolowych, podobnie jak Komendant Główny Policji.

Podkreślenia wymaga fakt, że rozgrywany w murach słupskiej uczelni finał jest kwintesencją cyklu doskonalenia zawodowego oraz poprzedzony został eliminacjami zarówno na szczeblu powiatowym jak i wojewódzkim, w których uczestniczyło blisko 25 tys. policjantów.

Warunki rozgrywania poszczególnych konkurencji są maksymalnie zbliżone do rzeczywistych, wiedza teoretyczna weryfikowana jest nie tylko w pracowni komputerowej ale przede wszystkim na policyjnym torze przeszkód, strzelnicy oraz salach samoobrony.

Więcej na stronie Szkoły Policji w Słupsku ►

(BP KGP / mw)

Powrót na górę strony